W dniach 12-13 lipca odbyły się w Sopocie Regaty Katamaranów „Trzy Mola”, zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów 2014. Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, impreza odbyła się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na regaty przyjechali zawodnicy z całej Polski. Warunki pogodowe na wodzie były bardzo wymagające. W sobotę wiał wiatr od morza o sile 3B, co spowodowało, że były dość wysokie fale, było zimno i cały czas padał deszcz. Rozegrano planowane 3 wyścigi. W niedzielę wiatr zmienił kierunek, akwen był bardzo płaski a wiatr był szkwalisty i kręcący. Podczas 3 niedzielnych wyścigów było sporo wywrotek i zdarzały się awarie sprzętu.

Walka o kolejność na podium trwała do samego końca. W klasie Open, po przeliczniku Texel, zwyciężyli Bartek Janiszewski i Mariusz Kuśmierski z Warszawy na Hobie Cat 16. II miejsce zajęli Seweryn Krajewski i Ewa Górska z UKS NAVIGO Sopot na Tornado, a III miejsce Piotr i Andrzej Więckiewicz z Warszawy na Nacrze 17.

W klasie Open Młodzież I miejsce zajęły Dominika Bohdziewicz i Kaja Maryks, II miejsce Łucja Wróblewska i Wojtek Kaczmarek, a III miejsce Robert Maryks i Karol Roman, wszyscy z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie F-18 zwyciężyli Darek Grzegorzek i Michał Kraskowski z UKS NAVIGO Sopot, II miejsce zdobyli Michał Surowiec i Jurek Białek z UKS NAVIGO Sopot , a III miejsce Krzysztof Bassak i Piotr Siciński z Warszawy.

W klasie A, w klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Jacek Noetzel, II miejsce – Tymek Bendyk, III miejsce – Marcin Badzio, wszyscy z UKS NAVIGO. W klasyfikacji Junior I miejsce zdobył Tymek Bendyk, II miejsce – Marcin Badzio, III miejsce – Marcin Kamiński wszyscy z UKS NAVIGO. W klasyfikacji Masters I miejsce zajął Jacek Noetzel, II miejsce – Marek Żebrowski, a III miejsce – Jarek Bętkowski z Poznania.

Następne regaty organizowane przez UKS NAVIGO to Sopot Optimist Cup 19-20 lipca oraz Mistrzostwa Polski Katamaranów, które odbędą się w dniach 1-3 sierpnia. Zapraszamy!