Bardzo dobry występ reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata A-class we Włoszech.

Czterech polskich zawodników, reprezentantów klubu UKS NAVIGO Sopot znalazło się w pierwszej piętnastce Mistrzostw. 6 miejsce generalnie i 1 miejsce w kategorii Master wywalczył Jacek Noetzel. 11 miejsce generalnie i 2 miejsce w kategorii Junior zdobył Kuba Surowiec. 13 miejsce generalnie i 3 miejsce w kategorii Junior wywalczył Tymek Bendyk. Marcin Badzio zajął miejsce 14 generalnie. Pozostali nasi zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do Złotej Grupy zajęli miejsca: Marcin Kamiński – 43, Stefan Schleifer – 49. W Srebrnej Grupie Jakub Kopyłowicz był 7, a Jarosław Bętkowski – 50. Startowało 160 zawodników z całego świata. Od początku liderem Mistrzostw był Glenn Ashby z Australii, który bezpośrednio rywalizował z Holendrem Mischą Heemskerk. Ostatecznie zwyciężył Australijczyk przed Holendrem, a trzecie miejsce zajął reprezentant Hiszpanii Manuel Calavia. Rozegrano 9 wyścigów w tym 3 silnowiatrowe, 4 słabowiatrowe i 2 średniowiatrowe. Polacy na początku regat uzyskali swoje najlepsze rezultaty w wyścigach, 3 z nich było w pierwszej dziesiątce. Jednak ostatniego dnia Mistrzostw wyścigi odbyły się w bardzo słabym wietrze. W takich warunkach nasi reprezentanci żeglowali gorzej od swoich bezpośrednich rywali, lekko tracąc w klasyfikacji generalnej. Na regatach bardzo dobrze zaprezentowała się łódka Exploder produkowana w Polsce przez Jakuba Kopyłowicza. 4 zawodników żeglujących na Exploderze znalazło się w pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Regaty odbywały się na bardzo pięknym akwenie w Punta Ala, pomiędzy Toskanią a wyspą Elba. Organizacja regat była bardzo dobra. Podczas imprezy zawodnicy UKS NAVIGO zapraszali do Sopotu na Mistrzostwa Świata A-class 2017 rozdając sopockie foldery oraz specjalnie przygotowane ulotki.