W dniach 24-25 maja odbyły się w Sopocie regaty katamaranów A-class - jednych z najszybszych i najnowocześniejszych jachtów na świecie. Regaty organizował Klub UKS NAVIGO. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z Trójmiasta, Warszawy i Poznania. Zaplanowano rozegranie 6 wyścigów. Jednak pogoda pozwoliła przeprowadzić tylko 3 wyścigi liczone do klasyfikacji generalnej. Pozostałe nie odbyły się z powodu braku wiatru. Sobotnie wyścigi były bardzo pasjonujące i bardzo wymagające od zawodników. Pierwszy wyścig rozegrano przy słabym, kręcącym wietrze. Kilka razy następowała zmiana liderów na prowadzeniu. Jacek Noetzel nie ukończył wyścigu z powodu awarii sprzętu. Wyścig wygrał zasłużenie Karol Dołęga, który przez większość trasy utrzymywał się na prowadzeniu. Drugi wyścig zawodnicy przepłynęli w trapezie na kursie pod wiatr i z wiatrem. Rywalizowało ze sobą kilku liderów. Na ostatnim kursie na metę, na skraju trasy, pojawił się bardzo silny szkwał od nadchodzącej burzy i taką zmianę wiatru najlepiej wykorzystali Jacek Noetzel, Tymek Bendyk i Piotr Baryżewski, zdobywając 1, 2 i 3 miejsce. Szkwał spowodował kilka spektakularnych wywrotek. Następnie wiatr zmienił kierunek o 180 stopni i do 3 wyścigu Komisja Regatowa zupełnie przestawiła trasę. 3 wyścig odbył się przy wietrze dochodzącym do 4 B, stopniowo zanikającym, bardzo różniącym się na trasie w sile i kierunku. Nad lądem przemieszczała się burza. Pierwsze i drugie okrążenie z bardzo dużą przewagą prowadziło 3 zawodników: Marcin Badzio, Tymek Bendyk i Radek Dąbrowski. Wchodząc na ostatni górny znak, walcząc o zwycięstwo między sobą, popłynęli w stronę brzegu, tam jednak wiatr osłabł, a wyścig wygrał Jacek Noetzel, który pożeglował w stronę morza. Drugie miejsce zajął Radek Dąbrowski, a trzecie Tymek Bendyk.
Następnego dnia Komisja Regatowa i zawodnicy czekali do godz. 15.00 na rozegranie wyścigów, ale niestety nie udało się żadnego przeprowadzić.

Klasyfikacja generalna pozostała taka sama jak po pierwszym dniu regat. Zwyciężył Tymek Bendyk, II  miejsce zajął Radek Dąbrowski, III Piotr Baryżewski, wszyscy reprezentujący UKS NAVIGO Sopot. W klasyfikacji JUNIORÓW pierwsza trójka to: Tymek Bendyk, Marcin Badzio, Kuba Surowiec, a w  klasyfikacji MASTERS: Jacek Noetzel, Marek Żebrowski i Jarek Bętkowski.

Regaty były ostatnim oficjalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy we Francji, które odbędą się w drugiej połowie czerwca. Na Mistrzostwa zakwalifikowało się 11 zawodników z Polski, w tym 10 z UKS NAVIGO Sopot. Do czasu wyjazdu zawodnicy mają zaplanowane treningi w Sopocie, w których również uczestniczyć będzie jeden z faworytów ME Australijczyk Jason Waterhouse - członek Teamu Australia przygotowującego się do Pucharu Ameryki. Treningi będzie można oglądać z sopockich plaż, a z zawodnikami można porozmawiać w Klubie UKS NAVIGO (ul. Bitwy pod Płowcami 67A, Sopot. www.katamaran.sopot.pl).