W dniach 4-5 lipca 2020 roku odbyły się w Sopocie regaty Sopot Optimist Cup organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego i Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Odbyło się 7 wyścigów. W sobotę przy porywistym wietrze dochodzącym do 20 węzłów, a w niedzielę przy bardzo silnym szkwalistym wietrze dochodzącym do 25 węzłów. Wiatr wiał od strony brzegu i na akwenie regat nie było fal ale za to bardzo zmieniał się kierunek. Młodzi żeglarze, 61 zawodników, z Iławy, Rybnika, Warszawy, Gdyni, Olsztyna i Sopotu walczyli bardzo dzielnie a walka o najlepsze miejsca trwała do ostatniego wyścigu.  W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Liedtke - SSW MOS Iława, II miejsce zajęła Amelia Ferenc - TS Kuźnia Rybnik, a III miejsce wywalczyła Zuzanna Bukowska - MKŻ Arka Gdynia. W kategorii chłopców zwyciężył Wit Dmuchowski – SSW MOS Iława, II miejsce zajął Wojtek Wójcik - TS Kuźnia Rybnik, a III miejsce wywalczył Karol Gaj – TS Kuźnia Rybnik. W sobotę zawodnicy, trenerzy i rodzice zostali poczęstowani pyszną i gorącą pizzą – a było jej bardzo dużo. Na zakończeniu regat oprócz wielu atrakcyjnych nagród wylosowano regatowy żagiel firmy VECTOR SAILS.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom za liczny udział i przyjemną atmosferę na wodzie i na lądzie.

Zapraszamy na następne regaty organizowane przez UKS NAVIGO w dniach 21 – 23 sierpnia. Będą to Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2020.