ŻEGLARSTWO, MOJA PASJA !

SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI NR 7  W SOPOCIE

NABÓR DO PIERWSZEJ KLASY PODSTAWOWEJ ŻEGLARSTWO 2020/2021

Od kilku lat widać w Polsce wyraźny wzrost zainteresowania żeglarstwem. Dzięki sukcesom naszych reprezentantów na arenach światowych, dzięki medalom na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata żeglarstwo stało się bardzo popularne. Coraz częściej dzieci i młodzież zaczynają swoją żeglarską przygodę w klubach i szkółkach żeglarskich. Ta dyscyplina sportu staje się mniej elitarna, jest bardziej dostępna dla wszystkich, szczególnie w naszej szkole.

KONCEPCJA

Sopot przepięknie usytuowany pomiędzy dwoma dużymi miastami, ze swoimi długimi szerokimi plażami stał się dużym ośrodkiem żeglarstwa plażowego. Jest to żeglarstwo, które nie potrzebuje korzystać z portów czy marin, ale doskonale radzi sobie wypływając na wodę bezpośrednio z plaży niejednokrotnie pokonując duży przybój. Formami żeglarstwa plażowego, które najlepiej się sprawdzają w takich warunkach są katamaraning i windsurfing. Sopocki ośrodek windsurfingu jest znany w całym świecie a żeglujące w Sopocie katamarany stanowią najsilniejszy w Polsce i w Europie ośrodek. Od wielu lat sopoccy żeglarze zdobywają laury na arenach światowych z medalami mistrzostw świata włącznie. Dzieci na małej łódce klasy Optimist uczą się podstaw żeglarstwa i stawiają również swoje pierwsze kroki w regatach.

WALORY SPECJALISTYCZNE SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 7 posiada świetne warunki do prowadzenia szkolenia w zakresie szkolenia na Optimistach dla dzieci i katamaraningu dla młodzieży. Bliskość klubu żeglarskiego, sopockiej mariny żeglarskiej, pływalni, plaży, baza szkolna - to bardzo duże atrybuty. Ze względu na wzrost zainteresowania żeglarstwem i świetne walory specjalistyczne szkoły, pojawiła się możliwość utworzenia klas sportowych o profilu żeglarskim.

ZASADY REKRUTACJI

Regulamin rekrutacji zależy od wieku dziecka i jest dostępny na stronie naszej szkoły www.sp7.sopot.pl. Uczeń mający doświadczenie zawodnicze lub rekreacyjne będzie miał możliwość rozwijania swoich żeglarskich umiejętności poprzez zindywidualizowanie zadań. Natomiast uczeń stawiający pierwsze kroki będzie miał możliwość poznania, czym jest żeglarstwo, nauczenia się żeglowania i poznania wszystkich aspektów z nim związanych.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

W okresie przewidzianym na zajęcia na wodzie, to jest we wrześniu, październiku, maju i czerwcu dzieci i młodzież uczestniczy w dwóch blokach treningowych na wodzie po 5 godzin każdy (10 godzin praktycznych tygodniowo dla ucznia). W miesiącach: listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień uczeń będzie realizował zajęcia ogólnorozwojowe przygotowujące do sezonu żeglarskiego i programowe zajęcia wychowania fizycznego również w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Zajęcia odbywają się również na pływalni raz w tygodniu.

Uczniowie biorą udział w regatach szkolnych i zabawach integracyjnych.

FORMY SZKOLENIA

Zastosowanymi w programie nauczania formami szkolenia żeglarskiego są:

1. zajęcia praktyczne na wodzie czyli żeglowanie;

2. zajęcia praktyczne w klubie czyli praca przy sprzęcie, prace bosmańskie, zajęcia ogólnorozwojowe i specjalistyczne;

3. zajęcia teoretyczne w formie wykładów i ćwiczeń;

4. regaty szkolne.

SUKCESY SPORTOWE

Uczniowie naszej szkoły reprezentują Polskę, naszą szkołę, kluby w regatach krajowych i zagranicznych. Zdobywają medale w regatach rangi Mistrzostw Polski. Zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Świata i regatach Pucharu Świata.

NAUCZYCIELE – TRENERZY

Nauczycielami żeglarstwa są trenerzy z wieloletnim doświadczeniem i praktyką w swojej dziedzinie. Potrafią nauczyć żeglować oraz potrafią wyszkolić przyszłych zawodników. Posiadają własne długoletnie doświadczenie zawodnicze dzięki czemu bardzo dobrze znają specyfikę tego pięknego sportu jakim jest żeglarstwo.

KONTAKT: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie,

ul. Haffnera 55, tel. (058) 551-01-11

katamaran@sopot.pl

www.sp7.sopot.pl

www.katamaran.sopot.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PATRONI
MEDIALNI: