W dniach 19 – 21 sierpnia odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów 2016. W ciągu 3 dni regat odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi dla wszystkich klas pomimo, że pierwszego dnia regat warunki wiatrowe były bardzo trudne i Komisja Regatowa musiała wielokrotnie przestawiać trasę.

W klasie Hobie Cat 16 SPI startowała młodzież z UKS NAVIGO Sopot Catamaran Youth Team Poland. I miejsce w tej klasie zajęła załoga: Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira, która tym wynikiem wygrała eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Świata mających się odbyć pod koniec roku w Nowej Zelandii. II miejsce zajęli: Łucja Wróblewska i Filip Ronkiewicz, a III miejsce – Dominique Bohdziewicz i Anna Świtajska.

W klasie F-18 wygrała załoga: Krzysztof Bassak, Piotr Siciński z YKP Warszawa, II miejsce zajęli Marcin Kamiński i Kaja Szulakowski z UKS NAVIGO Sopot a trzecie miejsce – Michał Surowiec i Jerzy Białek również z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie OPEN zwyciężyli Seweryn i Marta Krajewscy z UKS NAVIGO Sopot, II miejsce zajęli Dariusz Grzegorzek i Andrzej Więckiewicz z UKS NAVIGO Sopot, a trzecie miejsce zajęła załoga Aleksandra Jędrycza i Katarzyna Piernicka z UKS NAVIGO Sopot, zwyciężając jednocześnie klasyfikację OPEN JUNIOR. II miejsce w klasie OPEN JUNIOR zajęli Paulina Kałuszyńska i Maciej Trocha.

W bardzo widowiskowej klasie A, w której Polacy należą do światowej czołówki walka o podium była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Bendyk z UKS NAVIGO Sopot, II miejsce zajął Jacek Noetzel z UKS NAVIGO Sopot a trzecie miejsce zajął Chris Rashley z Royal London Yacht Club Wielka Brytania. W tej klasie wyróżniono także trzech pierwszych Juniorów: Jakuba Surowca, Marcina Badzio i Andrzeja Senkusa z UKS NAVIGO Sopot oraz pierwszego Mastersa (Jacek Noetzel UKS NAVIGO Sopot), pierwszego Grand Mastersa (Jarosław Bętkowski RJKP Poznań) i pierwszą kobietę (Ewa Górska UKS NAVIGO Sopot).

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego oraz pod patronatem Miasta Sopotu. Fundatorami nagród i poczęstunku były firmy BRYT SAILS i ALMAR.

Za rok o tej samej porze (19-26.08.2017) odbędą się w Sopocie Mistrzostwa Świata Klasy A, a w tym roku spotkamy się jeszcze na regatach Pucharu UKS NAVIGO Sopot, które odbędą się w dniach 24-25 września 2016.