W dniach 20-22 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2021, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Pięćdziesiąt katamaranów prezentowało się na wodzie. Zawodnicy rywalizowali w klasach: A-class, Open, F-18 – dla tych klas były to Mistrzostwa Polski oraz w klasach: Hobie Cat 16, Topcat K1 i K2 – dla tych klas były to regaty Pucharu Polski. Podczas trzech dni regat dla każdej z klas odbyło się 9 wyścigów w średnim i słabym wietrze. Wbrew pozorom warunki słabowiatrowe okazały się bardzo wymagające dla zawodników. W sobotę przed wyścigami odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo.

W klasie Hobie Cat 16 klasyfikację ogólną i młodzieżową wygrała załoga z klubu Stowarzyszenie Port Mechelinki – Max Berliński / Marcel Bisewski.  W klasie Topcat K1 zwyciężyli Piotr Liszek i Marcin Janiec z Jacht Klubu Opolskiego a w klasie Topcat K2 najlepsi byli Jarosław Wachowiak i Marek Śmiglak z Jacht Klubu Wielkopolskiego.

W klasie Open i F-18 zwycięzcami zostali doświadczeni żeglarze Krzysztof Bassak i Piotr Siciński z YKP Warszawa. W kategorii Open Młodzież zwyciężyli Pola Szadziul i Szymon Cierzan z UKS NAVIGO na katamaranie Nacra 15.

W A-class zwyciężył Jakub Surowiec, wyróżniono Marka Żebrowskiego na A-class Classic, Andrzeja Senkusa w kategorii Junior oraz Ewę Górską w kategorii Kobiet. Wszyscy z UKS NAVIGO Sopot.

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów, odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Nagrody rzeczowe ufundowali CATPARTS.PL oraz Miasto Sopot.

Były to ostatnie regaty organizowane przez UKS NAVIGO w tym sezonie. Zapraszamy do Sopotu na następne żeglarskie imprezy sportowe w roku 2022.

Pełne wyniki znajdują się na stronie: https://regaty.sailingnet.pl/regaty/polish-catamaran-championship-2021/wyniki

Autor fotografii: Rafał Czepułkowski