W dniach 5-6 czerwca odbyły się w Sopocie regaty Sopot Catamaran Cup, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Ponad czterdzieści katamaranów prezentowało się na wodzie. Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach: A-class, Open, Hobie Cat 16, Hobie Cat 14. W Klasie Open, która ścigała się wg przelicznika Texel, startowały następujące klasy łódek: Nacra 15, Formuła 18, Tornado, Topcat K1, Flying Phanton. W sobotę przed wyścigami odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo. Dzięki dużej frekwencji Hobie Catów żagle prezentowały się szczególnie kolorowo.

Wiatr kształtował się w granicach 5-8 węzłów. Rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi, po 6 dla każdej klasy.

W klasie Open zwycięzcami zostali doświadczeni żeglarze z Formuły 18 Michał Surowiec i Jerzy Białek z UKS NAVIGO. W kategorii Open Młodzież zwyciężyli Pola Szadziul i Szymon Cierzan z UKS NAVIGO na katamaranie Nacra 15. W klasie Hobie Cat 16 klasyfikację ogólną i młodzieżową wygrała załoga z klubu Port Mechelinki – Iga Saj i Maksymilian Nadolski. W klasie Hobie Cat 14 pierwsze miejsce zajął Paweł Janusz reprezentujący PHCA. W A-class zwyciężył aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Tymoteusz Bendyk z UKS NAVIGO.

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Następne regaty organizowane przez UKS NAVIGO odbędą się w dniach 3-4 lipca, będzie to Sopot Optimist Cup, a w terminie 20-22 sierpnia zapraszamy do Sopotu na Mistrzostwa Polski Katamaranów.