W dniach 18-19 czerwca odbyły się regaty Sopot Catamaran Cup, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO.

Zawodnicy rywalizowali w klasach: Hobie Cat 16, A-class, F-18 i Open. W sobotę odbyła się parada katamaranów przy sopockim molo oraz trzy wyścigi dla każdej klasy w silnym i zmiennym wietrze. W niedzielę odbyły się trzy wyścigi dla każdej klasy w silnym wietrze od morza, który zbudował dużą falę. Nie obyło się bez wywrotek.

W klasie Hobie Cat 16 pierwsze miejsce zajęła załoga: Iga Saj i Maksymilian Nadolski Stowarzyszenie Port Mechelinki, drudzy byli: Makary Gałka i Weronika Didienko UKS NAVIGO Sopot, trzecie miejsce zajęli: Bartłomiej i Aleksander Janiszewscy z Warszawy - Sail & Ski Klub. W kategorii młodzieżowej zmiana dotyczyła tylko trzeciego miejsca – na które wskoczyli Max Berliński i Marcel Bisewski Stowarzyszenie Port Mechelinki.

W klasie A pierwsze miejsce zajął Jacek Noetzel UKS NAVIGO Sopot, drugie – Andrzej Senkus UKS NAVIGO Sopot, trzecie Vladislav Ptasnik YK JESTRABI z Czech. Najlepszym Juniorem został Andrzej Senkus UKS NAVIGO Sopot.

W klasie F-18 pierwsze miejsce zajęli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński YKP Warszawa, drugie – Michał Surowiec i Jerzy Białek UKS NAVIGO Sopot, trzecie – Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Open wygrali juniorzy: Stanisław Wierczyński i Kacper Barszczyk UKS NAVIGO Sopot na katamaranie Nacra 15.  Drugie miejsce zajęła załoga: Kuba Włoch, Kazimierz Wachnik, Antoni Maruczyński UKS NAVIGO Sopot.

Regaty były zaliczane do Pucharu Polski Katamaranów, odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Pełne wyniki znajdują się na stronie: 

https://portal.sailingnet.pl/regaty/sopot-catamaran-cup--2022/wyniki/a-class

Zapraszamy na następne regaty do Sopotu. Będą to Mistrzostwa Polski Katamaranów w dniach 22-24 lipca.