Sopot Catamaran Cup 2016

 

W dniach 30.04 i 01.05 odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty Pucharu Polski Katamaranów. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w czterech klasach regatowych (A-klasa, Hobie Cat 16, F18, Open). Dla młodzieży z grupy Catamaran Youth Team Poland UKS Navigo Sopot regaty te były pierwszym testem przed eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 2016 roku.

Najliczniej obsadzona była jednoosobowa klasa A, w której to klasie Polacy zaliczają się do czołówki światowej. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się przed Mistrzostwami Świata odbywającymi się już w drugiej połowie czerwca w Holandii.

W ciągu dwóch dni imprezy rozegrano 6 wyścigów, po 3 każdego dnia. Warunki wiatrowe były podobne przez całe regaty a siła wiatru wahała się pomiędzy 5 i 9 węzłów. Trasa regat ustawiona była bardzo blisko sopockiego molo. W sobotę po wyścigach odbyła się parada wszystkich katamaranów. Wielu kibiców, mieszkańców Sopotu i turystów mogło obserwować regaty z molo i z sopockich plaż.

 

Organizatorem regat był klub UKS Navigo Sopot. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

Pierwsze III miejsca w poszczególnych klasach:

 

A-CLASS: I Tymoteusz Bendyk, II Marcin Badzio, III Jacek Noetzel.

 

HOBIE CAT 16: I Tymoteusz Cierzan, Oskar Niemira, II Bartłomiej Walencik, Wojciech Kaczmarek, III Łucja Wróblewska, Filip Ronkiewicz.

 

F-18: I Krzysztof Bassak, Piotr Siciński, II Łukasz Wroczyński, Rafał Schleifer, III Michał Surowiec, Karol Dołęga.

 

OPEN: I Seweryn Krajewski, Sławek Purzycki, II Zuzanna Szadziul, Jakub Drogosz, III Aleksandra Jędryczka, Katarzyna Piernicka.

 

OPEN MŁODZIEŻ: I Zuzanna Szadziul, Jakub Drogosz, II Aleksandra Jędryczka, Katarzyna Piernicka, III Szymon Cierzan, Tymon Pietrzak.

 

pełne wyniki